Nové pneumatiky: Aktuality o produktech výrobců - AllSeasonContact: nová celoroční pneumatika od firmy Continental

AllSeasonContact: Continental přichází s novou celoroční pneumatikou

Nové pneumatiky Publikováno 17.5.17 od Yannick O’Conor

Německý výrobce oznámil uvedení nové celoroční pneumatiky: AllSeasonContact.

contiallseasoncontact Nová pneumatika AllSeasonContact od firmy Continental nabízí dobré vlastnosti městským vozům používaným v mírném podnebí - Kreditní foto © : Continental

Celoroční pneumatika s vyváženými vlastnostmi

Pneumatika, která nabízí dobrou rovnováhu vlastností v zimě i v létě kromě sníženého valivého odporu, tak firma Continental představuje svou novou celoroční pneumatiku: AllSeasonContact. 

Co se týče zimních vlastností, nový model Continental AllSeasonContact zůstává přizpůsobený nízkým teplotám díky směsi gumy na bázi pryskyřice s vysokým obsahem křemíku. Německý výrobce slibuje i optimální přilnavost na zasněžených či mokrých vozovkách. Po vzoru konkurenčních výrobků, jako je model CrossClimate od firmy Michelin nebo model Vector4Seasons od firmy Goodyear, hlásí pneumatika firmy Continental logo 3PMSF osvědčující její zimní vlastnosti stejně jako označení M+S.

allseasoncontactKreditní foto © : Continental

Jestliže společnost Continental zaručuje dobré vlastnosti v zimě, nezapomíná německý výrobce ani na léto. Oblast otevřeného ramene umožňuje modelu AllSeasonContact zachovat přilnavost a zamezit aquaplaningu díky účinnějšímu odvodu vody. Tuhá konstrukce pneumatiky se sníženým počtem lamel, poskytuje přesnější jízdu a účinnější brzdění na suché vozovce v létě . Německý výrobce rovněž snížil valivý odpor své pneumatiky díky optimalizovanému profilu a přepracované geometrii bočnice, aniž by však zanedbal bezpečnostní aspekt pneumatiky.

A to je přímo vidět na evropském štítku. Například v rozměru 205/55 R16 94V je model Continental AllSeasonContact jednou z nejlépe hodnocených celoročních pneumatik, co se týče valivého odporu, pokud důvěřujeme známce B získané v této kategorii. K čemuž se připojuje známka B v brzdění na mokré vozovce u všech stávajících rozměrů.

Dostupnost

Pneumatika AllSeasonContact je již k dispozici od začátku května ve 33 velikostech pro průměry v rozmezí od 14 palců do 18 palců.