Nové pneumatiky: Aktuality o produktech výrobců - Výrobce Apollo odhaluje svou novou pneumatiku Aspire XP

Autosalon v Ženevě: nový model Apollo Aspire XP sází na komfort a bezpečnost

Nové pneumatiky Publikováno 7.3.18 od Ewa Dwernicki

Indicko-holandský výrobce Apollo Vredestein uvádí svou zcela novou letní pneumatiku Apollo Aspire XP. Kombinuje komfort na vozovce a vysokou bezpečnost a bude představena na mezinárodním autosalonu v Ženevě, který otvírá své brány veřejnosti od 8. do 18. března letošního roku.

Apollo Aspire XP Ženevský autosalon 2018 začíná prezentací nových pneumatik, jako je model Apollo Aspire XP, dostupný již tento měsíc. - Kreditní foto © : rezulteo

Nová řada letních pneumatik zaručujících bezpečnost

Model Aspire XP, který nahrazuje řadu pneumatik Aspire 4G a Apterra HP od firmy Apollo, byl navržen pro osobní vozy a SUV. Tuto novou skupinu pneumatik tvoří celkem 52 referencí. Značka se rovněž rozhodla obohatit svou nabídku v kategoriích pneumatik o 17, 18 a 19 palcích a nabízí 20 nových velikostí pro segment SUV osobních vozů.

Podle návrhářů by měl model Aspire XP zaručit „výjimečný zážitek z jízdy na suchých i mokrých vozovkách“. Rovněž ujišťují, že při výzkumu a vývoji byla prioritou bezpečnost a komfort. Proto běhoun s obsahem křemíku zlepšuje ovladatelnost modelu Aspire XP na mokré vozovce o 22% oproti předchozím modelům, zatímco brzdná dráha na mokré vozovce byla zkrácena o 7%.

 

Vynikající technologické výkony ve službách jízdního komfortu

Dobré vlastnosti modelu Aspire XP na mokré vozovce nejsou jedinými trumfy. Zlepšení je zřetelné i co do vlastností na suché vozovce.

Použití tužšího žebrování na vnějších ramenech a středový běhoun zkracují brzdnou dráhu o 4% a umožňují přesnější jízdu za podobných podmínek.

Pokud jde o pohodlí, lamely umístěné uvnitř pneumatiky značně snižují hlučnost v kabině a pružnější charakter materiálů použitých na bočnicích optimalizuje pohlcování nárazů.

Model Aspire XP, vyrobený v závodech Apollo Vredestein v Nizozemsku a Maďarsku, bude k dispozici v březnu.