Nové pneumatiky: Aktuality o produktech výrobců - Discoverer Winter: nová zimní pneumatika od Cooper Tire pro SUV

Discoverer Winter: nová zimní pneumatika od Cooper Tire pro SUV

Nové pneumatiky Publikováno 10.10.17 od Yannick O’Conor

Americký výrobce Cooper odhalil model Discoverer Winter, svou novou zimní pneumatiku pro SUV, dostupnou od nynějška po celé Evropě.

Cooper_Discoverer_Winter_SUV Pneumatika Cooper Discoverer Winter je zimní pneumatika speciálně vyvinutá pro SUV - Kreditní foto © : Cooper Tire

Testováno v zimě v nejextrémnějších podmínkách

Americký výrobce, který je specialistou na SUV a 4x4, právě představil svou novou zimní pneumatiku určenou pro evropský trh: model Cooper Discoverer Winter. Nová pneumatika od Cooper Tire, vyvinutá v jeho technickém středisku v Evropě, byla navržena tak, aby odpovídala potřebám automobilistů na starém kontinentu během nejchladnějších měsíců roku.

Model Discoverer Winter, vyrobený ve Velké Británii, podstoupil náročné testy zrychlení a brzdění ve Švédsku či Finsku za severním polárním kruhem. Zkoušky na sněhu a ledu, aby pneumatika od firmy Cooper mohla nabídnout nejlepší zimní vlastnosti.

A potvrzuje to i David Coulthard! Bývalý pilot Formule 1, dnes ambasador značky, byl zapojen do procesu vývoje modelu Discoverer Winter: „Je to nejbezpečnější volba pro SUV co do přilnavosti a brzdění v zimních podmínkách. Dokonce i pro tento typ vozidla je výběr správné pneumatiky zásadní. V zimě je mou prioritou být v bezpečí, já i mí spolujezdci. S tímto záměrem byl model Discoverer Winter vytvořen“.

Cooper_Discoverer_WinterKreditní foto © : Cooper Tire

Náročná zimní pneumatika

Podle firmy Cooper kombinace bočních drážek s vroubkovanými okraji ze středové části umožňuje modelu Discoverer Winter získat lepší záběr na sněhu.

Což je díky směsi gumy s obsahem křemíkem vlastnost, kterou člověk jako když najde na ledě, na rozbředlém sněhu a mokrém povrchu. Jeho směrový profil by měl rovněž bránit vodě, aby se hromadila pod pneumatikou.

Lamely „3D Micro-Gauge“ od společnosti Cooper by měly umožnit blokům běhounu zůstat pod hmotností pneumatiky stabilní  a zároveň zvládat teplotu gumy.Výsledkem jsou lepší vlastnosti na vozovce, lepší brzdění a více najetých kilometrů.

Dostupnost

Pneumatika Cooper Discoverer Winter je již nyní k dispozici ve 13 rozměrech na průměry ráfků od 16 do 21 palců.