Nové pneumatiky: Aktuality o produktech výrobců - Pneumatika Dunlop Sport Maxx RT 2 odhaluje svou verzi SUV

Dunlop uvádí verzi SUV své pneumatiky Sport Maxx RT 2

Nové pneumatiky Publikováno 4.4.18 od Yannick O'Conor

Výrobce Dunlop odhalil novou verzi pneumatiky Sport Maxx RT 2 pro vozy SUV.

Dunlop Sport Maxx RT 2 SUV Model Dunlop Sport Maxx RT2 SUV bude dostupný pro mnoho vozů jako například Porsche Cayenne. - Kreditní foto © : Dunlop

Šílenství kolem SUV zdaleka nekončí

Zatímco SUV zaujímají více než třetinu prodeje v Evropě, výrobci pneumatik zvyšují svou nabídku pro tento segment. Společnost Goodyear uvedla verzi SUV modelu Eagle F1 Asymmetric 3. Její britská pobočka Dunlop přichází s modelem Sport Maxx RT 2 SUV. Tato pneumatika, známá svými sportovními vlastnostmi, by měla poskytovat vysokou úroveň vlastností pro silné a obvykle těžší vozy, jako je Porsche Cayenne, Audi A8 nebo Volkswagen Tiguan.

 

Lepší vlastnosti

Inženýři firmy Dunlop vynaložili značné úsilí, aby přizpůsobili tuto sportovní pneumatiku technickým vlastnostem vozů SUV. Styčná plocha běhounu je tak větší v zájmu rovnoměrného rozložení síly na vozovku. To by mělo zlepšit záběr v zatáčkách a jízdu ve vysoké rychlosti. Směs gumy byla rovněž změněna, přidáním trakční pryskyřice. Podle firmy Dunlop by nová směs gumy měla vytvářet větší tření s vozovkou a zvyšovat tak přilnavost pneumatiky. Tyto inovace jsou ovocem úspěchu výrobce na soutěžích, tvrdí Mike Rytokoski, ředitel pro marketing pro Goodyear Dunlop Europe. „Úspěšná zkušenost firmy Dunlop v automobilové soutěži je plusem při tvorbě pneumatik UHP“, prohlašuje. „Mechanický sport je absolutním testovacím terénem, který nám umožňuje posbírat maximální množství údajů a zpětné vazby od nejzkušenějších pilotů a posunuje hranice našich inovací“, dodává.

Dunlop Sport Maxx RT 2 SUV profilKreditní foto © : Dunlop

Dostupnost

Pneumatika Dunlop Sport Maxx RT 2 SUV je dostupná ve 23 rozměrech pro průměry ráfků od 17 do 21 palců.