Nové pneumatiky: Aktuality o produktech výrobců - Falken Ziex ZE310 Ecorun nová letní pneumatika - rezulteo

Falken obohacuje svou letní řadu o novou pneumatiku Ziex ZE310 Ecorun

Nové pneumatiky Publikováno 23.10.17 od Yannick O'Conor

Japonský výrobce Falken představil svou novou letní pneumatiku Ziex ZE310 Ecorun. Model, který na jaře 2018 nahradí model Ziex ZE914.

Falken Ziex ZE310 Ecorun Falken nabízí 2 různé běhouny v zájmu optimálního opotřebení a přilnavosti. - Kreditní foto © : Falken

Obnova řady Ziex Ecorun

Pneumatika, „která se obrací na všestranné řidiče hledající komfort.“To je v krátkosti cíl společnosti Falken a její nové gumy Ziex ZE310 Ecorun. Poslední přírůstek japonského výrobce, představený na mezinárodní výstavě, by měl po svém uvedení nahradit model Ziex ZE914 Ecorun, který získal dobrá hodnocení v různých testech nezávislých orgánů.

k dispozici 2 dezény běhounu

Falken Ziex ZE310 Ecorun, dostupný pro ráfky o průměrech od 14 do 18 palců, existuje ve 2 variantách. Pro rozměry až do šířky 195 mm je pneumatika vybavena dezénem se 3 obvodovými drážkami, zatímco modely od 205 mm jsou vybaveny 4. Tato specialita umožňuje podle výrobce zachovat jednotné vlastnosti u celé řady. Běhoun se 3 drážkami by tak měl mít optimální tuhost profilu a zároveň větší styčnou plochu pneumatiky s vozovkou. Zatímco profil se 4 drážkami by měl mít lepší odvod vody a snížit riziko aquaplaningu.

Firma Falken vybavila model Ziex ZE310 Ecorun rovněž technologií „Adaptive Constant Pressure“ (stálé přizpůsobování povrchu). Díky této inovaci disponuje konstrukcí běhounu, která by měla zaručit rovnoměrné rozložení hmotnosti vozidla. Pneumatika by tak měla získat na směrové stálosti a její opotřebení by mělo být rovnoměrnější.

Směs gumy „Nano 4D“, vyvinutá inženýry firmy Falken, byla rovněž použita pro model Ziex ZE310 Ecorun. Technologie, která by měla prodloužit životnost pneumatiky o 30% oproti předchozímu modelu.

Na evropském štítku se model Ziex ZE310 Ecorun může pyšnit nejvyšší známkou A v brzdění na mokré vozovce ve všech rozměrech a známkami od C do E, pokud jde o valivý odpor.

Dostupnost

Model Falken Ziex ZE310 Ecorun bude k dispozici na jaře 2018 v 40 rozměrech pro průměry ráfků od 14” do 18”. Již nyní se počítá s uvedením dalších 58 velikostí v průběhu roku 2018.