Nové pneumatiky: Aktuality o produktech výrobců - Nová pneumatika Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 pro vozy SUV

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 SUV: velmi vysoký výkon pro SUV

Nové pneumatiky Publikováno 22.3.18 od Yannick O'Conor

Americký výrobce Goodyear oznámil uvedení verze SUV své letní pneumatiky Eagle F1 Asymmetric 3. Modelu, který klade důraz na výkon brzdění za jakýchkoli podmínek.

Goodyear_Eagle_F1_Asymmetric3_SUV Nový model Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 SUV byl vyvinut, aby nabízel výborné vlastnosti brzdění na všech površích - Kreditní foto © : Goodyear

Účinné brzdění na všech površích

Model Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3, uvedený na trh v roce 2016, se dnes představuje ve verzi SUV, což je segment vozidel, který se rozvíjí čím dál více. Pokud cestovní pneumatika již nabízela jasné zlepšení oproti předchozímu modelu, americký výrobce oznamuje u této nové verze další novinky.

Model Eagle F1 Asymmetric 3 SUV se tak dodává s technologií „Active Braking“ ve všech rozměrech. Tato inovace umožňuje pneumatice zvětšit styčnou plochu při brzdění a tím dokonce zvýšit její přilnavost. Důsledkem toho jsou kratší brzdné dráhy jak na suché, tak na mokré vozovce.

Společnost Goodyear rovněž vyvinula novou směs gumy - „Grip Booster Technology“ - která spočívá v běhounu, který se snadno přizpůsobí tvaru vozovky. Rovněž přítomnost přilnavé pryskyřice poskytuje pneumatice lepší záběr v zájmu optimálního brzdění a bezpečnější jízdy.

Tyto inovace umožňují modelu Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 SUV o 1,2 metru kratší brzdnou dráhu oproti konkurenčním modelům na suché vozovce podle testů provedených nezávislým orgánem TÜV SÜD.

 Mike Rytokoski, ředitel pro marketing pro Goodyear Europe, je spokojen. „Brzdění je jedním z nejdůležitějších aspektů pneumatiky, zejména na mokré vozovce“, prohlásil při uvedení této nové pneumatiky. „Proto jsme nadšeni, když vidíme, že výsledky testů ukazují, že model Eagle F1 Asymmetric 3 SUV má výrazně kratší brzdné dráhy na suché i mokré vozovce oproti konkurenčním modelům“, dodal.

 

Stabilní a komfortní jízda

Inženýři firmy Goodyear zaměřili své úsilí na konstrukci modelu Eagle F1 Asymmetric 3 SUV, aby ji přizpůsobili těžším a rychlejším vozům. Vše bylo přepracováno v zájmu zlepšení stability při vysoké rychlosti a pro zvýšení záběru v zatáčkách a zároveň nabízí odolnou gumu. Nová pneumatika amerického výrobce rovněž zahrnuje technologii „Cool Cushion Layer“. Spočívá v různých vrstvách pneumatiky, které pomáhají omezovat její deformaci a kontrolovat její teplotu. To by mělo pomoci zejména k nižšímu valivému odporu a lepší účinnosti.

 

Dostupnost

Model Goodyear Eagle F1 Asymmetric 3 SUV je již nyní k dispozici v rozměru: 255/50 R19 107 Y XL. Dalších 27 rozměrů by mělo být uvedeno na trh v příštích měsících pro průměry ráfků od 18 do 22 palců.