Nové pneumatiky: Aktuality o produktech výrobců - Kumho představuje modely Solus HA31 a WinterCraft WP51

Kumho představuje modely Solus HA31 a WinterCraft WP51

Nové pneumatiky Publikováno 20.6.14 od Roman K.

Korejci ze společnosti Kumho právě představili dva nové výrobky v rámci Salonu pneumatik v Essenu, navržené jako celoroční a zimní.

Kumho Solus HA31 Firma Kumho odhalila na Salonu pneumatik v Essenu dva nové výrobky: celoroční model Solus HA31 a zimní model WinterCraft WP51 - Kreditní foto © : Kumho

Celoroční model Solus HA31

Kumho Solus HA31Kreditní foto © : Kumho
V kategorii celoročních pneumatik je nový model Solus HA31 posledním návrhem jihokorejského výrobce Kumho. Tento výrobek, opět využívající princip kompromisu vlastností letní pneumatiky a dostatečné úrovně mobility na ledu a sněhu a vlastností zimní pneumatiky, je ohlašován jako lepší než předchozí model v mnoha oblastech. Například v oblasti přilnavosti na mokré vozovce pneumatika disponuje profilem optimálně navrženým pro odvod vody při jízdě. Dále v oblasti mobility na sněhu je pneumatika propracována v několika částech konstrukce. A dokonce i v oblasti spotřeby a směrové stálosti. Co se týče rozměrů, je v této řadě k dispozici až 35 velikostí, v průměrech od 13 do 16 palců.

 

Zimní model WinterCraft WP51

Kumho WinterCraft WP51Kreditní foto © : Kumho
Model WinterCraft WP51 z kategorie zimních pneumatik, na niž se výrobce Kumho novým výrobkem zaměřuje, disponuje prý lepšími vlastnostmi oproti modelu, který nahrazuje. Výrobce jako obvykle u nahrazujícího výrobku uvádí pokrok jak v energetické účinnosti (spotřebě), tak v čistých vlastnostech, bez ohledu na povrch a klimatické podmínky. Profil pneumatiky se mění v zájmu lepší konstrukční tuhosti. Vlastnosti odvodu vody jsou rovněž vylepšeny a nový dezén bloků umožňuje lepší boční tuhost. Škála modelu WinterCraft WP51, který je k dispozici v 18 velikostech, pokrývá průměry v rozmezí od 14 do 16 palců.