Nové pneumatiky: Aktuality o produktech výrobců - Michelin Agilis CrossClimate, nová pneumatika pro dodávky

Michelin CrossClimate: rodina se rozrůstá o model Agilis

Nové pneumatiky Publikováno 23.2.18 od Yannick O'Conor

Společnost Michelin oznámila rozšíření své řady CrossClimate užitkových vozů a dodávek uvedením svého modelu Agilis CrossClimate.

Michelin Agilis CrossClimate Model Michelin Agilis CrossClimate je určen pro lehké užitkové vozy a jiné dodávky - Kreditní foto © : Michelin

Pneumatika CrossClimate vhodná pro dodávky a užitkové vozy

Zatímco jsou krátké dodávky na vzestupu, stejně jako segment malých užitkových vozidel, společnost Michelin uvádí na trh pneumatiku pro pick-upy, která je schopná jízdy za jakýchkoli klimatických podmínek. Nový přírůstek velmi oblíbené řady CrossClimate, model Agilis CrossClimate, je plodem pětiletého průzkumu u uživatelů v Evropě a v Turecku. Cíle společnosti Michelin a jejího modelu Agilis? Vyrábět pneumatiku s dlouhou životností, poskytující vynikající přilnavost a spolehlivost za jakéhokoli počasí a na všech silničních površích.

 

Inovativní technologie využívající know-how firmy Michelin

S modelem Agilis CrossClimate společnost Michelin nezměnila svůj recept na vítězství. Tato pneumatika, odvozená od svého „cestovního“ blízkého příbuzného CrossClimate +, který byl zvolen nejlepší celoroční pneumatikou časopisy AutoExpress či AutoBild, přejímá dezén běhounu ve tvaru písmene V, který je vhodný pro tuto řadu.

Michelin Agilis CrossClimate profilKreditní foto © : Michelin

Model Agilis se odlišuje od svých druhů novou směsí gumy na bázi tří syntetických elastomerů, které získávají převahu podle podmínek. Při nízké teplotě vyniká „zimní“ směs. V případě nízké přilnavosti se prosazuje směs na „mokrý povrch“. Směs „na suchý povrch“ se vrací do hry za teplého a suchého počasí.

Model Agilis CrossClimate si rovněž osvojuje novinku týkající se konstrukce běhounu. Kombinace bloků pokročilé technologie a auto-uzamykacích lamel 3D zvyšuje, podle společnosti Michelin, její přilnavost. A jelikož je francouzský výrobce zaníceným obráncem životnosti, slibuje u této nové pneumatiky hloubku gumy 9,2 mm. Nový ukazatel opotřebení přesně ukazuje zbývající gumu od úrovně 0 (zákonný limit je 1,6 mm) do 7,6 mm, když je pneumatika nová. Podle výrobce přesahuje životnost pneumatiky průměrnou životnost konkurenčních modelů o  35%. Model Michelin Agilis CrossClimate je rovněž vybaven vyztuženými bočnicemi s bloky ve tvaru lichoběžníků umístěných na ramenech pneumatiky. Technologie inspirovaná pneumatikami vojenských a terénních kamionů od firmy Michelin.

 

Testy provedené na nejnáročnějších cestách

Pro vyzkoušení své nové pneumatiky se společnost Michelin přesunula do Ivalo - „finského bílého pekla“ - a jednu z nejvýše položených silnic v Evropě, Col de la Bonette ve francouzských Alpách. Ta posledně jmenovaná je tak zasněžená, že ji úřady na začátku zimy zavírají. A tuto chvíli si právě vybrala společnost Michelin, aby vyzkoušela svou novou pneumatiku se zimními vlastnostmi. Testy za extrémních podmínek umožnily francouzskému výrobci ověřit limity jeho pneumatiky. Společnost Michelin trvá na tom, že její pneumatika byla vyvinuta především pro jízdu v létě. Model Agilis CrossClimate není však o nic méně schopná jízdy za náročných zimních podmínek, jak správně říká francouzský výrobce: „Pokud přežije testy firmy Michelin za takových podmínek, není pochyb, že instalatér, který přijede opravit topení, nebo dodavatel pověřený vaší objednávkou přijedou včas v dohodnutou hodinu!“

 

Dostupnost

Model Michelin Agilis CrossClimate bude k dispozici od května 2018 v 11 rozměrech pro průměry ráfků od 15 do 16 palců. 16 dalších rozměrů by mělo být uvedeno na trh od června 2018 do května 2019.