Nové pneumatiky: Aktuality o produktech výrobců - Nexen Winguard Sport 2: pneumatika účinná za zimních podmínek

Nexen Winguard Sport 2: pneumatika účinná za zimních podmínek

Nové pneumatiky Publikováno 5.10.17 od Yannick O'Conor

U své nové zimní pneumatiky Winguard Sport 2 slibuje firma Nexen vyvážené vlastnosti za jakýchkoli zimních podmínek vozům i automobilistům s vysokými nároky.

Nexen Winguard Sport 2 Model Nexen Winguard Sport 2 je zimní pneumatika, která slibuje vyvážené vlastnosti. - Kreditní foto © : Nexen

Vyvážená pneumatika do zimních podmínek

Rovnováha. To je cíl, jehož chce dosáhnout firma Nexen a její model Winguard Sport 2. Touto novou velmi výkonnou pneumatikou - určenou pro škálu sportovních spíše špičkových vozů - chtěl korejský výrobce nabídnout výrobek, který se může pohybovat stejně dobře na suché, mokré, zasněžené i zledovatělé vozovce. A to není jednoduchá záležitost, víme-li, že tyto rozdílné jízdní podmínky vyžadují různé vlastnosti pneumatiky.

 

Lepší vlastnosti než u předchozího modelu

Nástupce modelu Nexen Winguard Sport je tedy ambiciózní. Podle výrobce by měl být lepší v mnoha ohledech díky významným inovacím.

Směs gumy s vysokým obsahem křemíku umožňuje modelu Winguard Sport 2 nabídnout lepší vlastnosti na mokré vozovce. Polymer, který ho tvoří, by měl zůstat pružný i při nízké teplotě a s lepšími vlastnostmi na sněhu a náledí oproti staršímu modelu.

Dezén běhounu - ve tvaru V - by měl být optimálně navržen pro lepší odvod vody a potlačení jevu aquaplaningu. Obvodové klikaté drážky po obou stranách středové části by měly zvyšovat přilnavost pneumatiky na sněhu.

Výkon zesílený i technologií „3D Winter kerf“ firmy Nexen spočívající ve vroubkované struktuře ve drážkách, která by měla umožnit zachování tuhosti bloků na suché vozovce.

Lamely na bocích ramen by podle společnosti Nexen měly přinést více boční síly v zájmu stabilnější jízdy na kluzké vozovce. Díky tomu by pneumatika měla poskytovat stabilnější a plynulejší jízdu na sněhu či na mokré vozovce.

Model Nexen Winguard Sport 2 je rovněž vybaven označením „three peak mountain snowflake“ (3PMSF) potvrzujícím vlastnosti za zimních podmínek.

 

Dostupnost

Pneumatika Nexen Winguard Sport 2 je již nyní k dispozici ve 26 rozměrech na průměry ráfků od 17 do 19 palců.