Nové pneumatiky: Aktuality o produktech výrobců - Nokian WR SUV 3: vysoce výkonná zimní pneumatika pro SUV a kompaktní 4x4

Nokian WR SUV 3: vysoce výkonná zimní pneumatika pro SUV a kompaktní 4x4

Nové pneumatiky Publikováno 27.5.13 od Petr C.

Nokian pokračuje v obnově své zimní řady. Poté, co finský výrobce představil svou řadu severských pneumatik Hakkapeliitta, uvádí nyní třetí generaci WR SUV, klasickou zimní pneumatiku určenou pro SUV všech velikostí. Její silné stránky: bezchybná přilnavost na všech druzích zimních vozovek: na suché, vlhké, rozbředlém sněhu, čerstvém sněhu, ledu…

Nokian WR SUV 3: vysoce výkonná zimní pneumatika pro SUV Nokian WR SUV 3: vysoce výkonná zimní pneumatika pro SUV - Kreditní foto © : Nokian


Nová pneumatika WR SUV 3 od společnosti Nokian je určena majitelům SUV, kteří si přejí vysoce výkonné pneumatiky bez ohledu na stav zimní vozovky. Odborník na severské pneumatiky vyzdvihuje u této pneumatiky zejména výjimečnou úroveň přilnavosti na sněhu a rozbředlém sněhu, ovladatelnosti a stability dokonce i ve vysoké rychlosti, stejně jako její odolnost vůči aquaplaningu.

 

 

 


Přilnavost na všech typech vozovek

Nokian WR SUV 3 profilKreditní foto © : Nokian

Díky nejnovějším technologiím značky v oboru zimních pneumatik uvádí model Nokian WR SUV 3  bezvadnou přilnavost na všech typech vozovek: zasněžených, vlhkých či suchých. Model Nokian WR SUV 3 byl testován v různých oblastech Evropy, i ve slavném testovacím středisku Nokian v Ivalo v Laponsku, a představuje symetrický směrový profil , který mu zaručuje velmi dobrou ovladatelnost. Navíc jeho pevné podélné středové žilkování mu přináší obdivuhodnou stabilitu při jízdě bez ohledu na stav vozovky, zejména při vysoké rychlosti. Tento nový profil umožňuje i přesné a lehké brzdění, které musí přispívat i ke snížení spotřeby pohonných hmot.

Hluboké příčné drážky spolu se dvěma hlazenými středovými drážkami umožňují účinný odvod vody, což snižuje rizika aquaplaningu na zasněžené nebo vlhké vozovce.

  Stabilizátory bloků umístěné po stranách středového žilkování a podélných drážek zvyšují pevnost pneumatiky a zlepšují  její ovladatelnost i stabilitu při jízdě na suché vozovce.

Nokian WR SUV 3 Lock SlipeKreditní foto © : Nokian

Konečně, systém lamel 3D Lock Slipe (což lze překládat jako « lamely-zámky »), který se rozkládá od jedné bočnice ke druhé, zaručuje vynikající ovladatelnost v zatáčkách. Systém pomáhá bloku běhounu, jakmile se lamela otevře, díky mechanismu zamykání, který je v ní zabudován. Výhody: prodloužení životnosti a lepší odolnost vůči oděru.


 

Přilnavost na zasněžené vozovce.

Nokian WR SUV 3 - příčné drážkyKreditní foto © : Nokian

 Bloky zimní pneumatiky Nokian WR SUV 3 byly vylepšeny co do přilnavosti, zejména na čerstvém sněhu. Četné lamely přebírají štafetu v deštivých dnech. Pneumatika reaguje velmi rychle a překvapuje svou ovladatelností , která je důsledkem rovnováhy boční a podélné přilnavosti. Vykazuje tak vlastnosti přilnavosti vyšší oproti předchozímu modelu Nokian WR G2 SUV na sněhu nebo na suché vozovce v zatáčkách nebo při přejíždění z pruhu do pruhu i při vysoké rychlosti.

 Směs gumy byla vyvinuta tak, aby se přizpůsobila proměnlivým podmínkám a vysoké rychlosti. Vysoký podíl křemíku zlepšuje přilnavost pneumatiky na vlhké vozovce. Směs obsahuje i řepkový olej, který zvyšuje odolnost pneumatiky proti protržení a zlepšuje přilnavost na ledu a sněhu. Pneumatika tak vykazuje delší životnost , aniž by tím utrpěly její vlastnosti.

Pokud jde o evropskéznačení, je pneumatika Nokian WR SUV 3 ohodnocena známkou B v úspoře paliva a C v přilnavosti na vlhké vozovce (tyto známky se mohou měnit podle velikostí pneumatiky).

 

Ukazatelé pro snazší kontrolu pneumatiky

Nokian do své pneumatiky zabudoval několik ukazatelů opotřebení . První je ve tvaru číslic vyražených na středovém pásu a značí hloubku profilu pneumatiky. Číslice s opotřebením pneumatiky postupně mizí. Druhý ukazatel, který je patentem Nokian, je ve tvaru sněhové vločky. Je umístěn na středovém pásu a je viditelný do hloubky profilu 4 mm. Za touto hranicí mizí a upozorňuje tak, že pneumatika už nezaručuje stejnou úroveň ochrany vůči aquaplaningu a že je tedy nutno ji vyměnit.

Nokian WR SUV 3 informace tlak a montážKreditní foto © : Nokian

Nokian v zájmu doplnění informací vyrazil na bok pneumatiky informace vztahující se ke tlaku, který je třeba dodržet, a směru montáže.

 

 

 

Dostupnost

Model Nokian WR SUV 3 bude k dispozici na podzim 2013 ve 37 velikostech od 15 do 17 palců pro všechny velikosti SUV. Je třeba připomenout, že většina pneumatik bude k dispozici se zesíleným indexem zátěže.