Nové pneumatiky: Aktuality o produktech výrobců - Nová zimní pneumatika Nokian WR SUV 4 pro všechny povrchy

Nokian WR SUV 4: berte zimu ze správné strany!

Nové pneumatiky Publikováno 22.3.18 od Yannick O'Conor

Společnost Nokian poté, co oznámila uvedení nové zimní pneumatiky pro střední Evropu, upřesňuje vlastnosti modelu WR SUV 4. Tato pneumatika, vhodná na zimu a určená pro segment SUV, slibuje optimální přilnavost za jakýchkoli podmínek.

Nokian WR SUV 4 Model Nokian WR SUV 4 je určen pro vozidla pohybující se v zimách střední Evropy - Kreditní foto © : Nokian

Pneumatika vyvinutá za nejextrémnějších zimních podmínek

 

Nokian WR SUV 4 Test_IvaloKreditní foto © : Nokian

Model Nokian WR SUV 4, jenž je nástupcem modelu WR SUV 3, chce vyzdvihnout novou koncepci „klimatické přilnavosti“. „Ať jedete po dálnici, v městském provozu nebo po malebných alpských cestách, dojem z jízdy je zvládnutý i předvídatelný[…]“, upřesňuje finský výrobce. Objel testovací centra, aby nabízel vysokou úroveň vlastností bez ohledu na povrch.

V Ivalo, slavném „bílém pekle“, byl model WR SUV 4 podroben zkouškám na ledě a na sněhu. Co se týče vlastností na rozbředlém sněhu, pneumatiku bylo možno otestovat trochu více na jihu Finska. Pak zamířil do Německa a Španělska, aby vypiplal své vlastnosti na suché a mokré vozovce za mírnějších teplot.

 

Výkonný na sněhu i na suché či mokré vozovce

„Koncepce klimatické přilnavosti“. Tři slova, která specifikují model Nokian WR SUV 4 a jeho nové technologie. Nejprve směs gumy, která byla přepracována, aby zůstala pružná a přilnavá, i když teploty klesnou pod nulu. Vysoký poměr křemíku by měl pneumatice umožnit vyšší účinnost na mokré vozovce díky reakční schopnosti vůči změnám teploty. To je inovace, která by měla rovněž zvýšit její životnost.

Pro model WR SUV 4 vyvinula společnost Nokian nový směrový dezén běhounu. Umístění lamel bylo optimálně navrženo počítačem a středová část by měla umožnit větší stabilitu pneumatiky na všech površích, zvláště ve vysoké rychlosti.

 

Nokian WR SUV 4 profilKreditní foto © : Nokian

 

Zatímco lamely umístěné na vnějších blocích fungují jako stabilizátory, ostré klikaté okraje se mohou otvírat při zrychlování a brzdění. Podle společnosti Nokain umožňují účinný odvod vody v zájmu lepší přilnavosti na mokré vozovce a na vozovkách pokrytých rozbředlým sněhem. Další lamely, hlubší a umístěné na blocích ramen v zájmu vyztužení bloků, by měly přinést přesnější a reaktivnější jízdu. Boční drážky byly potaženy, aby dodávaly pneumatice modernější vzhled a zároveň účinně odváděly vodu  v zájmu vyšší odolnosti vůči aquaplaningu.

Mezi rameny a středovou částí pneumatiky můžeme spatřit několik „dutin“ na dně dezénu. Tato nová technologie, zvaná „Snow Claws“ (neboli sněhové ostruhy), by měla pneumatice poskytovat větší záběr na sněhu a vyšší stabilitu při vysoké rychlosti. Tyto hluboké „ostruhy“ by měly lépe zabírat v rozbředlém sněhu nebo na všech ostatních měkkých površích (jako například na blátě).

 

Nokian WR SUV 4 Snow clawsKreditní foto © : Nokian

Jako u mnoha pneumatik z řad SUV společnost Nokian vyztužila model WR SUV 4 aramidovými bočnicemi chránícími před pořezáním a jinými nárazy. Což je vlastnost, která zvyšuje životnost pneumatiky, jejíž opotřebení lze snadněji měřit díky ukazatelům hloubky gumy symbolizovaným sněhovou vločkou.

 

Dostupnost 

 

Pneumatika Nokian WR SUV 4 bude k dispozici na podzim 2018 v 57 rozměrech pro průměry ráfků od 16 do 21 palců.