Nové pneumatiky: Aktuality o produktech výrobců - Kumho uvádí na trh model Ecowing ES31 pro malé a městské vozy

Nová letní pneumatika Kumho Ecowing ES31: ekologie a úspora

Nové pneumatiky Publikováno 8.2.18 od Yannick O'Conor

Jihokorejský výrobce Kumho oznámil uvedení svého nového modelu letní ekologické pneumatiky: modelu Ecowing ES31.

Kumho Ecowing ES31 Pneumatika Kumho Ecowing ES31 je vhodná pro všechny typy městských vozů. - Kreditní foto © : Kumho

Letní pneumatika pro městské a kompaktní vozy

Volkswagen Polo a Golf, Fiat 500, Peugeot 208, Audi A1 a A2, nebo Renault Clio. Kumho jasně ohlašuje cílovou skupinu modelu Ecowing ES31. Tato nová ekologická a úsporná letní pneumatika byla vyvinuta pro mnohé městské, kompaktní a dokonce některé střední rodinné vozy. Tedy podobnou kategorii jako model Ecowing ES01 KH27, který má na jaře nahradit.

 

Vysoce technologická směs v zájmu ekologického výsledku

Kdo říká pneumatika do města, říká i přizpůsobené vlastnosti. S tímto záměrem společnost Kumho vyvinula svou novou pneumatiku. Směs gumy „S-SBR“ modelu Ecowing ES31, na bázi syntetického kaučuku a pryskyřice s vysokou trakcí, by měla gumě umožnit lepší přenos energie vozovce a zároveň nižší valivý odpor oproti průměru. K čemuž se přidává použití mikro-křemíku s vysokým rozptylem pod názvem „HDMS“, které by podle společnosti Kumho mělo prodloužit životnost pneumatiky, zejména na mokré vozovce.

Kumho Ecowing ES31 profilKreditní foto © : Kumho

Její asymetrický a lamelizovaný profil by měl zajistit stálou přilnavost díky vyztužení bloků ramen, jak tvrdí její korejský výrobce. Bočnice by měly být rovněž vybaveny rozptylovači tepla, které by měly zlepšit obecné vlastnosti pneumatiky. Co se týče brzdění, zejména na mokré vozovce, model Kumho Ecowing ES31 může spoléhat na dezén běhounu. Díky čtyřem širokým podélným drážkám by měl účinně odvést přebytečnou vodu a zamezit situacím aquaplaningu. Jihokorejský výrobce tak hlásí zlepšení brzdných vlastností o 2 až 5% podle podmínek, oproti předchozímu modelu.

 

Dostupnost

Pneumatika Kumho Ecowing ES31 bude k dispozici na jaře 2018 v 38 rozměrech pro průměry ráfků od 14 do 17 palců.