Nové pneumatiky: Aktuality o produktech výrobců - Turanza T005, nová prémiová pneumatika od firmy Bridgestone

Turanza T005, nová prémiová pneumatika od firmy Bridgestone

Nové pneumatiky Publikováno 2.10.17 od Yannick O’Conor

Společnost Bridgestone při jedné akci v Řecku představila novou pneumatiku Turanza T005 pro cestovní vozy. Po uvedení na trh v lednu 2018 nahradí model T001 EVO.

Bridgestone_Turanza_T005 Nový model Bridgestone Turanza T005 byl vyvinut, aby poskytoval bezpečnost a kontrolu, zejména na mokré vozovce - Kreditní foto © : Bridgestone / Tom Joy

Pneumatika přizpůsobená zvyklostem evropských spotřebitelů

Když společnost Bridgestone hovoří o své klientele, mluví o „Bossovi“ (šéfovi). Je to způsob, jak vyjádřit, že u japonského výrobce je zákazník králem. Společnost Bridgestone tedy sondovala u několika tisíc zákazníků, aby zjistila jejich potřeby a očekávání ohledně pneumatik: bezpečnost. Mít kontrolu a zároveň si zachovat radost z jízdy.A pokud může pneumatika spotřebovávat co možná nejméně energie, je to ještě lepší. 

Model Bridgestone Turanza T005, odhalený s velkou pompou v polovině září v Aténách v Řecku před partnery značky a před veřejností při posledním frankfurtském autosalonu „IAA“ na modelu Lexus LC500h, je schopen zareagovat na problematiku, vyjádřenou evropskými automobilisty. „Nový model Turanza T005 je v centru našich nabídek na velmi vysokou poptávku“, prohlásil Jakob Ronsholt, generální ředitel pro výrobky ve společnosti Bridgestone EMEA, během představení pneumatiky. „Velmi pozorně jsme analyzovali potřeby spotřebitelů, abychom vyrobili pneumatiku podle jejich očekávání.“

Bridgestone_Turanza_T005Kreditní foto © : Bridgestone / Tom Joy

Kontrola a bezpečnost i za deště

Aby naplnila tuto potřebu bezpečnosti evropských spotřebitelů, vyvinula firma Bridgestone pneumatiku, která automobilistům umožňuje zachovat si kontrolu za jakýchkoli podmínek. Proto japonský výrobce zakomponoval do modelu Turanza T005 svou technologii „NanoPro-Tech“Tento polymer, spolu se směsí gumy s vysokým obsahem křemíku, slibuje dobrou přilnavost na mokrém povrchu i sníženou spotřebu paliva. K tomu se připojuje dezén běhounu, vyvinutý pro lepší odvod vody a potlačení jevu aquaplaningu.

Podle firmy Bridgestone, by měl mít model Turanza T005, který má nahradit model T001 EVO, oproti předchozímu modelu o 10% delší životnost. V evropském značení získává ve všech rozměrech známku A v brzdění na mokré vozovce a A nebo B, pokud jde o valivý odpor.

Bridgestone_TuranzaKreditní foto © : Bridgestone / Tom Joy

Dostupnost

Model Bridgestone Turanza T005 bude k dispozici od ledna 2018 ve 101 rozměrech pro průměry od 14 do 21 palců. Výrobce již plánuje dalších 48 rozměrů do roku 2019.

Tuto pneumatiku si jako původní obutí již vybrali mnozí výrobci, jako například Audi a Mercedes.