Nové pneumatiky: Aktuality o produktech výrobců - Společnost Yokohama odhaluje svou novou pneumatiku z řady Geolandar

Yokohama Geolandar M/T G003: terénní od technologie až po vzhled

Nové pneumatiky Publikováno 22.3.18 od Yannick O'Conor

Společnost Yokohama představila na na mezinárodním autosalonu v Ženevě nový přírůstek do řady pneumatik pro SUV a pick-upy, model Geolandar M/T G003.

Yokohama Geolandar M/T G003 Model Yokohama Geolandar M/T G003, již dostupný ve Spojených státech, bude uveden na jaře v Evropě - Kreditní foto © : Yokohama

Agresivní profil přizpůsobený každému terénu

Model Geolandar M/T G003, dostupný od července 2017 ve Spojených státech, se objevil na mezinárodním autosalonu v Ženevě v souvislosti s jeho uvedením v Evropě. Tato terénní pneumatika určená pro vozy SUV a střední i velké pick-upy má dodávat velmi dobré vlastnosti milovníkům extrémní jízdy na zemině, štěrku, skále či v blátě.

Podle společnosti Yokohama právě díky mnoha novinkám lišícím se od předchozích modelů může být model Geolandar M/T G003 stejně účinný v každé situaci. Při tvorbě této nové pneumatiky vzal výrobce v úvahu zpětnou vazbu uživatelů získanou na největších světových setkáních vozů offroad

Yokohama Geolandar M/T G003Kreditní foto © : rezulteo

Dezén běhounu se širokými hlubokými drážkami by měl potlačit hluk při jízdě v blátě a na skále a zároveň se zarýt do těchto povrchů v zájmu lepší trakce. M lamely na blocích by zase měly zlepšit přilnavost na mokré vozovce a na tvrdém povrchu.

Na dně dezénu byly rozmístěny ochrany proti kamínkům a blátu, aby se zamezilo poškození gumy. To by mělo podle společnosti zvětšit životnost pneumatiky a umožnit modelu Geolandar M/T G003 zachytit se hlouběji v zemině.

Bočnice pneumatiky byly vyztuženy, aby se předešlo pořezání a vznikla větší styčná plocha v hlubokém blátě. Oblíbený vzhled milovníků offroadu, který se pojí s praktickou stránkou vyztužených bočnic a podle společnosti Yokohama značně zvyšuje trakci.

Na vozovce by měla pneumatika Yokohama Geolandar M/T G003 nabídnout tiché a pohodlné používání podobné předchozím modelům.

 

Dostupnost

Yokohama Geolandar M/T G003 bude k dispozici na jaře ve 23 velikostech pro průměry kol od 15 do 20 palců.