Nové pneumatiky: Aktuality o produktech výrobců - Yokohama v Ženevě uvádí celoroční pneumatiku BluEarth-4S AW21

Yokohama se pouští do celoročních pneumatik s modelem BluEarth-4S AW21

Nové pneumatiky Publikováno 22.3.18 od Yannick O'Conor

Na mezinárodním autosalonu v Ženevě představila společnost Yokohama svůj první evropský model celoroční pneumatiky: model BluEarth-4S AW21.

Yokohama_Bluearth4S Celoroční pneumatika Yokohama BluEarth 4S AW21 je určena k použití po celý rok - Kreditní foto © : Yokohama

Nová pneumatika ve skupině celoročních pneumatik

Společnost Yokohama jako jeden z mála výrobců, který dosud neměl na evropském trhu k dispozici celoroční pneumatiku, změnila své chování na ženevském autosalonu, kde představila svou novou pneumatiku BluEarth-4S AW21. Je určena městským řidičům, kteří nejsou příliš zvyklí na chlad a na sníh, a poskytne jim vyvážené vlastnosti bez ohledu na roční období a klimatické podmínky.

Yokohama_BluEarth4SKreditní foto © : Yokohama

Zimní technologie pro celoroční výkon

Jestliže model Yokohama BluEarth-4S AW21 kombinuje zimní i letní vlastnosti, je vybaven nejnovějšími zimními technologiemi japonského výrobce. Kombinace různých drážek ve tvaru V a vodorovných drážek by měla poskytovat vysokou úroveň vlastností na mokrých, zledovatělých i zasněžených vozovkách.

To vše je podpořeno směsí gumy - podobnou té, kterou používá model Yokohama Wdrive V905 - s křemíkem a polymerem, odolnou vůči chladu. Získává tak znak „Snowflake Mark“ potvrzující zimní vlastnosti od American Society for Testing and Materials (ASTM), jednoho z největších orgánů pro normalizaci na světě.

Co se týče letních vlastností, je model BluEarth 4S AW21 vybaven novým dezénem běhounu, navrženým v zájmu zvýšení styčné plochy mezi pneumatikou a vozovkou. Tato vlastnost modelu umožňuje vyšší účinnost na suché vozovce a zároveň delší životnost. Celoroční pneumatika společnosti Yokohama je rovněž dost široká, zejména díky blokům ramen se silnou lamelizací, které jí podle výrobce poskytují optimální vlastnosti na suché vozovce.

 

Dostupnost

Pneumatika Yokohama BluEarth 4S AW21 bude k dispozici na podzim 2018 v 30 rozměrech pro průměry ráfků od 14 do 19 palců. Japonský výrobce počítá již nyní se zvětšením této rozměrové škály.