P

Vše o pneumatice Michelin CrossClimate

Pneumatika CrossClimate je nejnovější inovací od Michelin. Je to první letní pneumatika schválená pro použití i v zimě (3PMSF).

Pneumatika Michelin Crossclimate

Pneumatika Michelin CrossClimate v číslech

  • 7: počet zemí, ve kterých byla pneumatika testována (Německo, Kanada, Španělsko, Finsko, Francie, Polsko a Švédsko).
  • 36 : počet měsíců mezi konstrukcí pneumatiky a prezentací Michelin CrossClimate, 2. března 2015. Vývoj trval pouze 3 roky, zatímco běžně trvá 4 roky a 8 měsíců (1,5 krát rychlejší).
  • 70 : Rozsah stupňů Celsia během testování. Rozpětí venkovní teploty: od -30°C až do + 40 °C.
  • 150 : počet odborníků a inženýrů, kteří pracovali na návrhu, testování, industrializaci a výrobě.
  • + než 1 000 : počet laboratorních zkoušek uskutečněných na hmotě, řezbě dezénu a na struktuře pneumatiky.
  • 5 milionů: počet kilometrů uskutečněných při dynamických testech, v testech opotřebení a vytrvalosti. Tato vzdálenost odpovídá vzdálenosti, kterou byste urazili, když byste 125x objeli zeměkouli.

Běhoun pneumatiky Michelin Crossclimate

Strategie konstrukce Michelin CrossClimate

Pro sestrojení této novátorské pneumatiky a optimalizaci tohoto inovativního vývoje CrossClimate, se Michelin snažil co nejlépe porozumět chování motoristů.

Pro porozumění

Neočekávané klimatické změny, déšť, sníh, prudký pokles teplot, s tím vším se motoristé mohou setkat každý den. Řešení, která měli dodnes k dispozici či postoje, které dodnes přijímali, je plně neuspokojovaly. Podle studie řízené společností Michelin, o pneumatice Michelin CrossClimate, jsme se dozvěděli, že:

  • Počet řidičů, kteří si ponechávají své zimní pneumatiky po celý rok, se pohybuje v rozmezí mezi 3% v Německu a 7% ve Francii. Zimní pneumatiky používané celoročně jsou nevyhovující při brzdění na suchu, a to zejména v teplém období a mají negativní dopad na spotřebu paliva.
  • Sezónní změna pneumatik je vnímána jako omezení pro 4 z 10ti evropských řidičů. Ti tak oddalují okamžik přezutí pneumatik na maximum. (Zdroj Ipsos - Chování spotřebitelů při nákupu zimních pneumatik 2014/2015).
  • 65% evropských řidičů používá své letní pneumatiky po celý rok. Ohrožují tak svou bezpečnost v zimním počasí, na sněhu a ledu. Jedná se o 20% řidičů v Německu, kde nařízení ukládá zvláštní zimní vybavení právě v zimních podmínkách a 76% ve Francii, kde nejsou žádná regulační omezení (Zdroj GFK - Studie chování evropských spotřebitelů - 2014).

Inovovat

Inovací této nové pneumatiky Michelin umožňuje vytvořit spojení mezi spotřebiteli a využíváním pokročilé technologie. 640 millionů eur jsou každoročně investovány do výzkumných a vývojových aktivit. Michelin provádí na 75 000 testů s řidiči po celém světě a provádí průzkum přibližně s 11 000 kupců pneumatik.

Cena Michelin Crossclimate

Michelin CrossClimate na rezulteo

Podívejte se na detailní charakteristiky na Michelin CrossClimate na stránce rezulteo.
Porovnejte ceny pneumatik Michelin CrossClimate .
Podívejte se na test Michelin CrossClimate díky našemu žurnalistovi Julienovi