Praktický průvodce, jak správně koupit pneumatiky - Kde koupit pneumatiky?

Kde koupit pneumatiky?

Dobře koupit pneumatiky :autor:

Koncesionář, pneuservis, autoservis nebo stránky e-shopu: v okamžiku výměny pneumatik máte problém si vybrat. Výhody a nevýhody každé z možností.

Nákup pneumatik auto Autoservisy, koncesionáři, specializované stránky: najděte druh nákupu pneumatik, který vám vyhovuje - Kreditní foto © : Fotolia.com/rezulteo.com

Šíře nabídky a výrazné cenové rozdíly mezi distributory odůvodňují, že se zabýváte různými možnostmi, které se vám při výměně pneumatik nabízejí.

 

U vašeho koncesionáře nebo v autorizovaném servisu

+ : praktické
– : drahé

To je nejpohodlnější řešení. Při poslední prohlídce vás koncesionář upozornil, že příště bude třeba sadu pneumatik vyměnit. Nabídl vám, že se postará o všechno: objednávku, montáž, vyvážení. Jistě, účet bude trochu vyšší, ale taková je cena za váš klid.

 

V pneuservisu (Euromaster, Point S, FirstStop…)

výběr, profesionalita
– není všude

Výhoda těchto specializovaných sítí spočívá v tom, že nabízejí rychlé a kvalitní služby, široký výběr značek a typů pneumatik, atraktivní ceny a pravidelné slevy.

 

V autoservisu (Norauto, Feu Vert, Speedy…)

blízkost, služby
– univerzálnost

Nemáte-li ve vaší blízkosti specializovanou síť, poslouží vám velmi dobře autoservis. Najdete tam hlavní značky pneumatik a četné služby. Navíc zde budete moci nechat vyměnit olej či tlumiče.

 

U on-line prodejce

+ : bomba ceny
– : málo rad

Před několika lety se objevili noví distributoři. Jsou přítomni pouze na internetu (nemají žádné obchody). Výhoda: nabízejí širokou škálu referencí za bezkonkurenční ceny (o 30 až 60% levnější než v obchodech a u koncesionářů). A co montáž? To je velmi jednoduché. Tyto firmy většinou uzavřely partnerství s montážními středisky na celém území. V okamžiku nákupu si domluvíte návštěvu v nejbližším středisku.

Některé specializované sítě si rovněž otevřely e-shop. Můžete si tak v klidu koupit pneumatiky ze svého počítače a nechat je namontovat v nejbližším servisu.

Jak vybrat pneumatiky za 5 minut

Zde je metoda, jak dobře vybrat v nejkratším čase.

1. Poznamenejte si vlastnosti svých pneumatik: šířku, výšku, průměr, index zátěže, index rychlosti. Jak zjistit značení pneumatiky.

2. Ujasněte si, jak auto používáte (městské, silniční, sportovní, terénní), a stanovte si typ pneumatiky (letní, zimní).

3. Odvoďte, na které vlastnosti kladete důraz

4. Najděte distributora, který nejlépe odpovídá vašim potřebám: autoservis, pneuservis, e-shop, koncesionář? 

Zvolte montážní středisko: cena, blízkost, profesionalita. Kde koupit pneumatiky.