Praktický průvodce, jak správně koupit pneumatiky - Levné pneumatiky: ne vždy výhodný nákup…

Levné pneumatiky: ne vždy výhodný nákup…

Dobře koupit pneumatiky :autor:

Přejete si koupit pneumatiky za nejlepší cenu, a je to úplně normální. Nízká cena však neznamená automaticky výhodný nákup. Nejprve proto, že se obvykle projeví nedostatečnou úrovní bezpečnosti. Dále proto, že se musí porovnat s kilometrovým výkonem, který je často nižší než u pneumatik velkých značek.

košík pneumatika nákup Nejlevnější pneumatiky nejsou vždy výhodným nákupem! - Kreditní foto © : All Rights Reserved

Pro průměrného automobilistu patří nákup nových pneumatik k nuceným nákupům, podobně jako výměna náplně do tiskárny nebo podražení bot. Bude tedy hledat nejlepší poměr kvalita-cena, ba i nejnižší cena, aby nezatížil rozpočet výdajem, bez něhož by se rád obešel. V oblasti pneumatik však nízká cena neznamená vždy výhodný nákup. Nejprve v oblasti bezpečnosti, ale i  užitné hodnoty.

Ve skutečnosti většina pneumatik nižší třídy nabízí v současnosti průměrné vlastnosti, ba i zcela nedostatečné, v oblasti bezpečnosti. Bylo to zjištěno při testech brždění na mokré vozovce s levnými čínskými pneumatikami. Je rozumné riskovat nehodu kvůli úspoře několika desítek eur za sadu pneumatik?

Kromě toho kilometrový výkon levných pneumatik není vždy zaznamenáván. Pokud budeme věřit svědectvím uživatelů Internetu na fórech, byl by rozhodně nižší než u prémiových pneumatik, což tedy opravdu relativizuje úsporu získanou v okamžiku nákupu.

Zkrátka pokud hledáte nejlepší poměr kvalita/bezkonkurenční cena, doporučujeme vám, abyste se spíše uchýlili k průměrným značkám, jejichž výrobky byly podrobeny srovnávacím testům. Najdete je v širokém výběru na našich stránkách.