Praktický průvodce, jak správně koupit pneumatiky - Montáž pneumatik: služba možná v místě bydliště

Montáž pneumatik: služba možná v místě bydliště

Dobře koupit pneumatiky :autor:

Kvůli montáži či demontáži pneumatik automobilistu hned napadne, že se musí objednat do servisu a vše si zorganizovat, aby zvládl časovou tíseň a čekání, které jsou s touto službou spjaty. Je dobré vědět, že existuje jiná možnost, která může být pro majitele vozů zjednodušením, a to montáž pneumatik... v místě bydliště.

Interiér služba montáže v místě bydliště Pokud se vám nechce kvůli výměně pneumatik do servisu, servis přijede k vám - Kreditní foto © : fr.fotolia.com/rezulteo.com

Výměna pneumatik připomíná dobře zaběhaný mechanismus. Nejdřív je nutno odvézt auto do autoservisu nebo k automechanikovi, pak, jakmile je auto na zvedáku a kola jsou složena, následuje balet od demontáže pneumatik k vyvažovači kol. I když všechno běží jako na drátkách, zbývá nutnost převozu auta čekání po dobu zásahu.

Aby se člověk zbavil i této nutnosti, existují mnohé firmy, které nabízejí, že za vás toto břemeno převezmou. Takže už se neveze auto do montážního střediska, ale mobilní zásahová stanice dojede až k vám.
Tato mobilní stanice existuje v podobě vybaveného nákladního automobilu se skříňovou karoserií, v němž se nachází veškeré vybavení potřebné k zásahu: samozřejmě pneumatiky, které si zákazník objednal, zvedáky potřebné ke zvednutí auta, stahovák pneumatik, kompresor a nezbytný vyvažovač.

Před příjezdem mobilní stanice do místa zásahu, domů nebo na pracoviště, musí zákazník splnit velmi jednoduchý postup, který začíná na stránkách poskytovatele služeb. Nejprve stanoví zeměpisnou oblast zásahu, aby se ověřilo, že mobilní stanice je s to jej provést. Dále zvolí pneumatiky, které si přeje objednat, vytvoří zákaznický účet zaplatí přímo on-line prostřednictvím zabezpečeného formuláře. Jakmile je objednávka potvrzena, operátor mu zavolá, jakmile jsou pneumatiky k  dispozici, aby dohodl místo a čas montáže a aby stanovil cenu zásahu podle typu ráfků, které jsou na autě. Je třeba počítat 400 až 600 korun na každé kolo.Montáž pneumatik v místě bydlištěKreditní foto © : rezulteo

V době běžného návalu je mezi objednávkou a montáží nejobvyklejší lhůta dvou až pěti dní. Od příjezdu mobilní stanice na místo je třeba počítat přibližně půl hodiny na demontáž a opětovnou montáž jednoho páru pneumatik. Úhrada za poskytnuté služby (demontáž, montáž, vyvážení, případná vzájemná výměna) se provádí u mechanika.

Představuje sice nějaké požadavky na čas a prostor (zásah vyžaduje objednání a může podléhat sezónním jevům. Stejně tak je třeba mít dostatečný prostor k umístění mobilní stanice v přímé blízkosti auta), montáž v místě bydliště nicméně znamená praktické a úsporné řešení. Ušetří vám přesun a čekání v montážním středisku a není výrazně nákladnější než zásah ve středisku.