Praktický průvodce, jak správně koupit pneumatiky - Montáž pneumatik v místě bydliště: průběh- rezulteo

Montáž pneumatik v místě bydliště: jak to probíhá?

Dobře koupit pneumatiky :autor:

Jistě jste už slyšeli o montáži pneumatik v místě bydliště. Tato služba nabízí dodávku nových pneumatik koupených on-line a obutí vašeho vozidla na místě dle vašeho výběru. Zde jsou veškeré užitečné informace o tom, jak tato služba probíhá. Praktické? Posuďte sami.

Montáž pneumatik v místě bydliště Kreditní foto © : rezulteo

Měňte pneumatiky, kde chcete

Montáž pneumatik v místě bydliště je služba nabízející montáž koupených pneumatik  přímo v místě vašeho bydliště nebo na jakémkoli jiném místě dle vašeho výběru. Tyto firmy, které nabízejí on-linoví prodejci pneumatik, si přejí vyhovět nároku na pohodlí zákazníka.

 

Jak tato služba funguje?

 

1. Nákup pneumatik on-line

Jste na stránce prodávající pneumatiky: vybrali jste pneumatiky vhodné pro vaše vozidlo a rozhodli se přejít k nákupu výrobku.. V okamžiku volby dodávky stačí zvolit montáž v místě bydliště. U vás doma, na pracovišti, kdekoli si přejete, pokud tato služba pokrývá danou zeměpisnou oblast.

 

2. Sjednání schůzky

Po dokončení nákupu a předání informací o vašem vozidle, vašich pneumatikách a kontaktních údajů vyčkáte, dokud vás nekontaktuje montér, aby s vámi sjednal schůzku: místo, datum a hodinu.

 

3. Dodávka a montáž u vás 

Pak na dohodnuté místo přijede dodávka vybavená pro montáž pneumatik v místě bydliště kvůli dodávce a montáži vašich nových pneumatik.

Montáž pneumatik v místě bydliště zaplatíte montérovi na místě. Tato služba se neplatí on-line, ale po jejím provedení. Nezapomeňte se informovat na možnosti platby u montéra, někteří nejsou vybaveni zařízením pro bankovní karty.

 

Poznámka: V době běžného návalu je třeba počítat se lhůtou mezi objednávkou a montáží  dvou až pěti dnů. Během silného návalu je třeba počítat přibližně deset dní.

 

Rada rezulteo: Zajistěte, aby byl prostor vedle vašeho vozu dost velký pro dodávku a její vybavení. A nezapomeňte se informovat na předpověď počasí na den D!
 

 

Fáze zásahu

Jak vypadá mobilní montážní stanice, která přijede do místa bydliště? Je to dodávka speciálně upravená na dílnu pro montáž pneumatik. Je vybavena veškerým potřebným vybavením, jako jsou:

 

●     pneumatiky, které jste si objednali,

●     zvedáky potřebné ke zvednutí auta,

●     stahovák pro demontáž pneumatik,

●     vzduchový kompresor

●     vyvažovač kol

 

Stanice pro montáž pneumatik v bydlišti Kreditní foto © : fr.fotolia.com/rezulteo.com

 

Demontáž i montáž nových pneumatik provádí odborník podle stejného provozního schématu jako v autoservisu nebo v pneuservisu:

 

  1. vozidlo se nadzvedne pomocí zvedáku
  2. stahovákem se pneumatika sundá z ráfku
  3. na ráfek se nasadí nová pneumatika
  4. zkontroluje se tlak a nahuštění
  5. montáž se zakončí vyvážením každé pneumatiky

 

Na montáž 2 pneumatik počítejte 30 min a na montáž 4 pneumatik počítejte 50 min.

 

Cena za montáž pneumatik v místě bydliště

Co zahrnuje cena za montáž pneumatik v místě bydliště? U většiny obchodníků s pneumatikami cena za montáž v místě bydliště zahrnuje:

 

-       práci

-       výměnu ventilů (kromě elektronických ventilů)

-       vyvážení

-       dopravu (která je u některých sítí zahrnuta do ceny za montáž v místě bydliště)

-       Převzetí starých pneumatik

 

Cena za službu montáže v místě bydliště se liší podle velikosti ráfku cca od 14 do 25 eur za každou pneumatiku. U speciálních vozů typu Hummer, Porsche, Ferrari… je tato služba dražší, protože vyžadují speciální nástroje.

Náklady na doprav se většinou pohybují kolem 15 eur a nejsou zahrnuty v ceně za montáž.

 

Kdo nabízí montáž pneumatik v místě bydliště?

Pokud vás montáž pneumatik v místě bydliště láká, tuto službu nabízí více prodejců: Například bestdrive.cz, euromaster.cz.

Existuje i mnoho nezávislých firem, které se na tomto klíčovém konceptu montáže pneumatik v místě bydliště podílejí. Tuto službu najdete jistě i v nabídce servisů ve vaší oblasti.