Praktický průvodce zimními pneumatikami - Dobře vybrat sněhové řetězy

Dobře vybrat sněhové řetězy

Vaše zimní pneumatiky :autor:

Řetězy stupnicové, s příčkami, s rychlou montáží: Rezulteo vám poradí, jak vybrat typ řetězů pro vaše potřeby.

Sněhové řetězy Sněhové řetězy nabízejí různé upevňovací systémy - Kreditní foto © : All Rights Reserved

 

V horských oblastech nebo s hutným či zledovatělým sněhem ne vždy stačí zimní pneumatiky. Je třeba vytáhnout sněhové řetězy. Zde jsou různé modely, které najdete na trhu.

 

Stupnicové řetězy

Stupnicové řetězyKreditní foto © : www.mtk-auto.fr
Jak naznačuje jejich název, jsou tyto řetězy složeny z rovnoběžných drátů rozložených na běhounu pneumatiky. Je-li jejich mobilita správná, brzdění a ovladatelnost zajišťuje absence podélných drátů.

Názor Rezulteo. Stupnicové řetězy jsou vhodné pro snadné cesty. Mají svá omezení v případě silné vrstvy sněhu.

 

Řetězy s příčkami

Řetězy s příčkamiKreditní foto © : www.mtk-auto.fr
Tyto řetězy díky své konstrukci z více drátů s články, které se na běhounu křížem proplétají, nabízejí dobrou přilnavost. Jsou účinné co do pohyblivosti i při brzdění. A neovlivňují příliš pohodlí při jízdě, neboť vibrace jsou omezeny na minimum.

Názor Rezulteo. Rozhodněte se pro řetězy se zesílenými příčkami s ocelovými články. Nabízejí větší odolnost a lepší záběr za přiměřený cenový rozdíl.

 

Řetězy s rychlou montáží

Řetězy s rychlou montážíKreditní foto © : www.mtk-auto.fr
Montáž tohoto typu řetězu je usnadněna díky adaptéru, který se upevňuje na ráfek. Ten správně usadí řetěz, jakmile se vozidlo rozjede.

Názor Rezulteo. Řetězy se snadnou montáží jsou praktické, nicméně drahé, objemné a nejsou tak výkonné jako klasické řetězy.

 

A upevnění?

Výrobci vymysleli pro tyto tři modely dva systémy upevnění. Jeden obloukový, druhý lanový. Prezentace těchto dvou mechanismů.

> Oblouková upevnění

Jsou tvořena ocelovým obloukem, který se umisťuje za pneumatiku. Články se položí na kolo a jsou napínány pomocí řetězu umístěného vně kola.

Názor Rezulteo. Řetězy vybavené takovým mechanismem se nemontují příliš snadno. Je nutné si to předem nacvičit.

> Lanová upevnění

Nechávají kola volná a nechávají značný prostor pro montáž. Řetězy s lanem se montují rychle (průměrně pět minut)… pokud si tuto operaci zopakujete před zimní sezonou.

Názor Rezulteo. To jsou nejrozšířenější a nejlevnější modely na trhu. Montují se dost snadno, pokud se systémem předem seznámíte.

 

Čtěte také:

>> Jak pomáhají sněhové pásy?

>> Pneumatika do sněhu, zimní pneumatika, pneumatika s hřeby, řetězy: veškeré auto vybavení, které pomáhá čelit sněhu a chladu

>> Předpisy pro zimní pneumatiky, sněhové řetězy a pneumatiky s hřeby v Evropě