Praktický průvodce zimními pneumatikami - Jak pomáhají sněhové pásy ?

Jak pomáhají sněhové pásy ?

Vaše zimní pneumatiky :autor:

Sněhové pásy díky své skladnosti a snadné montáži nabízejí zajímavou alternativu řetězů pro příležitostné použití. Slabá stránka: Jsou křehké a ne všechny jsou schválené jako speciální zimní výbava.

Sněhový pás pro pneumatiky Kreditní foto © : All rights reserved

Na trhu jsou dnes dva typy sněhových pásů: Levnější textilní modely a jeden odolnější – ale také dražší – z kompozitních materiálů.

 

Textilní pásy

Textilní pásyKreditní foto © : All rights reserved
Existují ve formě látkových povlaků, které kryjí pneumatiku a izolují ji tak od sněhu. Jsou přizpůsobeny moderním vozům a tedy neruší bezpečnostní systémy (ABS, ESP) a nepoškozují hliníkové ráfky. Pásy jsou vyrobeny z polyesteru, vlákna, které pohlcuje vodu a zvětšuje přilnavost. Pásy umožňují bezproblémovou jízdu při rychlosti až 50 km/h. Nevýhody: pásy se rychle opotřebovávají na suché, pískem posypané či posolené vozovce a jsou méně účinné v hlubokém sněhu než ocelové řetězy.

Názor Rezulteo. Dobrý bezpečnostní prostředek, pokud ve Vaší oblasti sněží jen zřídka.

 

Pásy z kompozitních materiálů

Pásy z kompozitních materiálůKreditní foto © : Michelin
Sněhové pásy vyrobené z kompozitních materiálů jsou schválené jako mimořádná výbava. Obecně se skládají z vláken spojených k vnitřnímu elastickému pásu a jsou vyztužené kroužky z galvanizované oceli. Tento typ pásů je velmi snadné nainstalovat na pneumatiky a jsou vyrobeny tak, aby byly stabilní. Poskytují také dobrou ovladatelnost a hladkou jízdu vozidla.
Nevýhody: Jejich cena je vyšší než cena pásů textilních. 


Názor Rezulteo. Vynikající kompromis pro ty, kterým připadají řetězy příliš masívní a klasické pásy příliš křehké.

 

Čtěte také:

>> Jak dobře vybrat sněhové řetězy