Praktický průvodce zimními pneumatikami - Kdy je třeba nazout zimní pneumatiky?

Kdy je třeba nazout zimní pneumatiky?

Vaše zimní pneumatiky :autor:

Nečekejte s montáží zimních pneumatik na první sněhové srážky nebo datum, odkdy je zimní výbava povinná! Zásadním kritériem je především pokles teplot!

Auto na podzimní silnici Vlastnosti pneumatik se mění zároveň s klimatickými podmínkami - Kreditní foto © : All Rights Reserved

Každý podzim je to stejné: říkáte si, že na montáž zimních pneumatik je ještě čas a jednoho krásného rána se ocitnete v situaci, kdy musíte honem měnit pneumatiky: přes noc napadl sníh nebo od zítřka jsou zimní pneumatiky povinné!

 Tato situace je nejenom nepříjemná, ale i nebezpečná. Víte, že při teplotách pod 7°C guma letní pneumatiky tvrdne a ztrácí přilnavost? Proto se doporučuje nazout zimní pneumatiky , sotva teploty klesnou.

Skutečně, zimní pneumatiky používají gumy navržené tak, aby podávaly výkony při nízkých teplotách. Navíc je jejich profil řezaný a lamelizovaný, aby zachovával jejich přilnavost a trakci na mokré, zasněžené či zledovatělé vozovce.

 

Jaké pneumatiky pro mé auto?

Zobrazte všechny rozměry homologované pro vaše auto i nejlepší ceny nabízené u každé značky a u každého modelu pneumatiky (internet a prodejní místo).

> Vyhledat mé zimní pneumatiky