Praktický průvodce zimními pneumatikami - Pneumatika do sněhu, zimní pneumatika, pneumatika s hřeby, řetězy: veškeré auto vybavení, které pomáhá čelit sněhu a chladu

Pneumatika do sněhu, zimní pneumatika, pneumatika s hřeby, řetězy: veškeré auto vybavení, které pomáhá čelit sněhu a chladu

Vaše zimní pneumatiky :autor:

Existuje rozdíl mezi pneumatikou do sněhu a zimní pneumatikou? Může se s pneumatikami s hřeby jezdit všude? Kdy je třeba nasadit sněhové řetězy? Vše, co byste měli vědět o auto vybavení, které pomáhá čelit zimním podmínkám.

Stopa pneumatiky do sněhu Průvodce celým zimním vybavením! - Kreditní foto © : iStockphoto.com/rezulteo.com

Zimní vybavení

 

 

ZIMNÍ PNEUMATIKA: je účinná, jakmile teplota klesne pod 7°C

Celoroční pneumatikaKreditní foto © : All Rights Reserved
Pneumatika do sněhu nebo zimní pneumatika? Alternativa ve skutečnosti neexistuje. Jediná pneumatika, která pomáhá čelit špatnému počasí - ať prší, ať fouká vítr, ať sněží nebo ať mrzne - je zimní pneumatika.

 

Zimní pneumatika se liší od letní pneumatiky gumou a dezénem profilu. 

Guma. Zimní pneumatika se vyrábí ze směsi gumy, která zůstává pružná při nízké teplotě a zvyšuje přilnavost na kluzké vozovce.
Profil. Zimní pneumatika se vyznačuje silnějším dezénem, což zajišťuje lepší mobilitu, lepší brzdění a snižuje riziko aquaplaningu.

Čtěte také:

>> Jaké jsou rozdíly mezi zimní a letní pneumatikou?

 


SEVERSKÁ PNEUMATIKA: pro zvládání extrémních zimních podmínek

Severská pneumatikaKreditní foto © : All Rights Reserved
Severské pneumatiky jsou určeny pro jízdu při teplotách nižších než -10°C a na vozovkách zasněžených po několik měsíců v roce. Snižují riziko ztráty přilnavosti na zledovatělých a zasněžených vozovkách. Jinými slovy jsou málo používané v našich zeměpisných šířkách, s výjimkou některých horských oblastí.

Čtěte také:

>> Co je to severská pneumatika?

 

PNEUMATIKA S HŘEBY: její použití stanovuje předpis

Pneumatika s hřebyKreditní foto © : All Rights Reserved
Pneumatiky s hřeby jsou zimní nebo severské pneumatiky vybavené kovovými hroty, které mají zajistit lepší přilnavost na zasněžené nebo zledovatělé vozovce.

Jejich použití je v mnoha evropských zemích zakázáno nebo přísně upraveno předpisem. V České republice je používání pneumatik s hřeby zakázáno.

Čtěte také:

>> Zimní pneumatiky, řetězy: předpisy v Evropě

 


CELOROČNÍ PNEUMATIKA: když je mírná zima

Celoroční pneumatika v ziměKreditní foto © : All Rights Reserved
Celoroční pneumatiky, nazývané i « All Season » nebo « All Weather », jsou určeny pro severoamerický trh a nabízejí kompromis mezi letní a zimní pneumatikou. Jejich zimní vlastnosti jsou lepší než u letních pneumatik, avšak horší než u zimních pneumatik. Vyhovují v oblastech s nepříliš tuhou zimou.

Čtěte také:

>> Jak pomáhá celoroční pneumatika v zimě?

 


SNĚHOVÉ ŘETĚZY: v některých situacích povinné

SNĚHOVÉ ŘETĚZYKreditní foto © : All Rights Reserved
Vozit řetězy v zavazadlovém prostoru je rozumné, abyste mohli zvládnout náhlé sněžení nebo jízdu po horských silnicích nebo například dojet do některých lyžařských středisek. Řetězy umožní obnovit mobilitu a přilnavost kol na zasněžené vozovce.

Čtěte také:

>> Zimní pneumatiky, řetězy: předpisy v Evropě

>> Jak dobře vybrat sněhové řetězy