Události pořádané výrobci pneumatik - Pirelli Cyber Car spojuje pneumatiku s vozidlem

Cyber Car: nové prostředí spojené s pneumatikami Pirelli

Výrobci Publikováno 22.3.18 od Yannick O'Conor

Na 88. mezinárodním autosalonu v Ženevě odhalila společnost Pirelli nový systém spojení pneumatiky a vozidla: Cyber Car.

Pirelii Cyber Car Na mezinárodním autosalonu v Ženevě představila společnost Pirelli novou propojenou technologii Cyber Car - Kreditní foto © : rezulteo

Po aplikaci Connesso uvádí společnost Pirelli Cyber Car

Loni na stejném mezinárodním autosalonu v Ženevě uvedla společnost Pirelli aplikaci spojenou s pneumatikou „Connesso“. Na letošním 88. ročníku představil italský výrobce nový systém interakce s vozidlem. Zatímco tehdy byla aplikace Connesso určena pro trh s náhradními díly, „Cyber Car“ bude součástí původní výbavy. Toto řešení, vytvořené ve spolupráci s hlavními automobilovými výrobci, bude přímo spojeno se zabudovanou elektronikou vozidla. 

Pneumatiky Pirelli, vybavené vnitřním čipem, budou komunikovat se systémy asistence při jízdě a budou jim dodávat různé informace o svém stavu: tlaku, hmotnosti vozidla, vnější teplotě, opotřebení nebo třeba lokalizaci… Řidič si může toto vše prohlížet a vozidlo bude tyto údaje analyzovat Bude tak moci přizpůsobit svou konfiguraci v zájmu zaručení bezpečnější jízdy a optimálního výkonu. Společnost Pirelli si také představuje, že autoservis bude moci na dálku identifikovat pneumatiku pomocí  jedinečného ID a nabídnout řešení rychlé výměny v případě poruchy.

Comment fonctionne le système Pirelli Cyber Car ?Kreditní foto © : Pirelli

Systém na míru pro každé vozidlo

To je součástí strategie „Perfect Fit“. Společnost Pirelli chce dodávat pneumatiky speciálně navržené pro každé vozidlo. To je koncepce, kterou chce výrobce použít i u Cyber Car, aby lépe odpovídal očekáváním uživatelů a specifikům výrobců.

První modely vybavené zařízením Cyber Car se objeví na trhu během roku, zatímco Connesso udělá své první kroky v Evropě až po úspěšném uvedení ve Spojených státech. Již více výrobců přizpůsobilo systém spojený s prostředím jejich vozidla.

Zatímco společnost Pirelli vyvinula rovněž „Cyber Fleet“, systém pro správce flotily, výrobce doufá, že vyvine svou technologii k propojené pneumatice „Cyber Tyre“. Tato pneumatika budoucnosti, která je schopna předávat i pokročilejší informace, dosud není v prodeji, ale již byla zabudována do vozu Ferrari FXX K, určené výhradně k jízdě na okruhu. Tento plán se má objevit za rok, podle Luigiho Staccoliho, vice-prezidenta společnosti Pirelli: „Sejdeme se v roce 2019 na mezinárodním autosalonu v Ženevě!“.