Události pořádané výrobci pneumatik - Propojená pneumatika Goodyear pro flotily vozidel

Goodyear odhaluje svou inteligentní pneumatiku pro správce flotil

Výrobci Publikováno 22.3.18 od Yannick O'Conor

Na mezinárodním autosalonu v Ženevě představila společnost Goodyear prototyp inteligentní pneumatiky pro správce flotil.

Goodyear Chip in tire Nový propojený prototyp od společnosti Goodyear je odvozen od technologie Chip in Tire - Kreditní foto © : Goodyear

Snímače dodávající klíčové informace o pneumatice

Goodyear miluje koncepce. Po ženevském představení ekologické pneumatiky Oxygène či prototypu pro elektromobily nabízí americký výrobce propojené řešení pro flotily. 

Tato technologie, odvozená od koncepce „Chip in Tire“ její pobočky Dunlop, předává četné informace o pneumatice do mobilní aplikace. Snímače zabudované do konstrukce pneumatiky pracují v reálném čase s algoritmy uložené v Cloudu a umožňují interpretovat klíčové údaje. Informace o identifikačním čísle pneumatiky a jejím stavu jsou neustále aktualizovány a přímo sdíleny se správcem flotily.

Goodyear technologieKreditní foto © : Goodyear

 

Propojená technologie upravená pro sdílení aut

 

Tlak, opotřebení vozidla, teplota… Tolik užitečných informací pro správce flotil, kteří budou moci předcházet problémům a proaktivně řídit údržbu pneumatik. Detaily, které se stávají zásadními jak pro zkušenost zákazníka, tak pro úspornou správu využití flotil.

Předvídání potřeb společností Goodyear, která se zaměřuje na rozvoj sdílení aut a služeb, které dávají k dispozici vozidla soukromníkům. Podle výzkumného orgánu banky Morgan Stanley, „V roce 2015 počet kilometrů ujetých při sdílení aut představoval 4% celkového počtu ujetých kilometrů. V roce 2030 by měl překročit 25%“.

„Potřeby uživatelů a správců flotil se mění zároveň s vývojem obrazu mobility,“ dodává Chris Delaney, ředitel Goodyear EMEA. „Společnost Goodyear předvídá výrobky, služby a zkušenosti, které budou přispívat k mobilitě, kterou všichni potřebujeme a budeme potřebovat. ”