Události pořádané výrobci pneumatik - Kalendář Pirelli 2018:„Alenka v říši divů“ podle Tima Walkera

Kalendář Pirelli 2018:„Dobrodružství Alenky v říši divů“ podle Tima Walkera

Výrobci Publikováno 14.11.17 od Yannick O’Conor

Firma Pirelli odhalila v budově Manhattan Center v New Yorku 45. vydání svého slavného kalendáře Pirelli na rok 2018. Nové, výrazné pojetí Dobrodružství Alenky v říši divů fotografa Tima Walkera.

Kalendář Pirelli Lupita Nyong’o hraje roli Malinkuny v kalendáři Pirelli 2018 - Kreditní foto © : Pirelli

Verze díla Lewise Carrolla „all black“

Po vydání na rok 2017, jež bylo dílem Petera Lindbergha a které bylo zaměřeno na otázku ženské krásy, mění Kalendář styl. Letos zdědil tu těžkou práci vymyslet kalendář Pirelli 2018, který se fotil v květnu v Londýně, anglický fotograf Tim Walker.

Jelikož je Tim Walker zvyklý na obálky módních časopisů, rozhodl se pro nové pojetí světa Dobrodružství Alenky v říši divů s výběrem složeným pouze z modelů černé pleti. Sedmačtyřicetiletý fotograf shromáždil známé tváře. Poznáme mezi nimi top modelku Naomi Campbell, herečky Whoopi Goldbergovou a Lupitu Nyong’o nebo rappery P. Diddyho a Lil Yachtyho. Ale hvězdou tohoto vydání na rok 2018 je Duckie Thot. Tato australsko-súdánská modelka, o niž se rvou všechny značky, se zde převtěluje do postavy Alenky.

Změna stylu se odehrává i v zrnitosti snímku. Kalendář Pirelli, jehož poslední dvě vydání byla černobílá, je tentokrát přeexponován v pojetí Tim Walkera, který je znám svým surrealistickým vesmírem.

„Příběh Alenky byl již převyprávěn tisíckrát, a já jsem se chtěl vrátit ke zdroji neskutečna Lewise Carrolla, abych ho vyprávěl znovu, ale tentokrát od jeho prapůvodu.Chtěl jsem nabídnout jiný a originální pohled,“ prohlásil o svém díle během večera u příležitosti uvedení Kalendáře.

Scénografka Shona Heath uvedla na scénu z pohádky Lewise Carolla celkem 18 postav, které oblékl šéfredaktor časopisu Vogue UK Edward Enninful. Posledně jmenovaný je velkým fanouškem Dobrodružství Alenky v říši divů a tento návrh kalendáře Pirelli 2018 okamžitě uvítal: „Vidět černou Alenku dnes pomůže i nejmenším dětem jakéhokoli původu seznámit se s myšlenkou rozmanitosti a pochopit, že krása zahrnuje všechny barvy. Žijeme v kulturně různorodém světě. Projekt, jako tento mimořádný kalendář Pirelli, je důkazem, že naděje má ještě místo v realitě, která nám někdy připadá čím dál více cynická.“


Kalendář Pirelli se od svého založení v roce 1964 stal institucí.V letech 1975 až 1983 po první ropné krizi sice nevycházel, nicméně za dobu existence představil mnoho prestižních fotografů. Uveďme alespoň jména jako Karl Lagerfeld, Annie Lebovitz nebo Steve McCurry, a nyní tedy Tima Walkera.

Prohlédněte si prezentaci kalendáře Pirelli na videu: