Události pořádané výrobci pneumatik - Michelin bude dodávat pneumatiky na Formule E až do roku 2021

Michelin exkluzívním dodavatelem Formule E až do roku 2021

Výrobci Publikováno 14.12.17 od Yannick O’Conor

Michelin a Formule E oznámily podpis nového partnerství, které je spojí až do konce sezony 2020/2021.

Michelin_Formule_E Michelin a Formule E prodlužují své partnerství až do roku 2021 - Kreditní foto © : FIA

Michelin a Formule E: spolupráce pokračuje

V roce 2014 byla společnost Michelin jedním z prvních zakladatelů 100% elektrického městského šampionátu. Clermontský výrobce exkluzívně vybavuje stáje a piloty účastnící se Formule E od její zahajovací sezony.Tato spolupráce je úspěšná pro obě strany, které se tudíž rozhodly prodloužit svou idylu nejméně do roku 2021.

Pneumatika na míru pro soutěž

Jelikož jsou vozy soutěžící ve Formuli E 100% elektrické, musela firma Michelin vytvořit pneumatiku zároveň výkonnou a disponující dobrou energetickou účinností. Toho bylo dosaženo s tímto modelem používaným na soutěžích, na suché i mokré dráze.

Michelin_FE_pressionKreditní foto © : FIA

Díky prodloužení tohoto partnerství firma Michelin plánuje posunout se ještě dál a již referuje o nových pláštích, kterými vybaví novou generaci MPV.„Po inovacích, díky nimž jsme nabídli například první soutěžní pneumatiku o 18 palcích s vysokou energetickou účinností, určenou pro MPV, má firma Michelin ambice pokračovat v příštích sezonách ve výzkumu a přenosu technologií“, prohlásil Pascal Couasnon, ředitel Michelin Motorsport. Z této spolupráce je nadšen i Alejandro Agag, tvůrce a generální ředitel Formule E:„Společnost Michelin věřila v koncept soutěže ještě před jejím zahájením a sdílela naši vizi inovativní platformy pro testování a vývoj nových technologií, které se v budoucnu uplatní na vozidlech z výroby. Formule E je avantgardní projekt a firma Michelin proto vytvořila pneumatiku specifickou pro naše potřeby, ale jejíž filozofie se inspiruje pneumatikami, kterými jsou vybaveny vozy, které denně používáme. Nemůžu se dočkat další spolupráce s firmou Michelin až do konce sezony 7 a dále“.