Události pořádané výrobci pneumatik - Michelin vybavuje koncept vozu Renault Symbioz pneumatikou slimline

Michelin vybavuje koncept vozu Renault Symbioz pneumatikou slimline

Výrobci Publikováno 19.9.17 od Yannick O’Conor

Společnost Michelin vystavila koncepci pneumatiky slimline (štíhlá linie), kterou vybavuje překvapivý model Renault Symbioz na mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu (IAA)Guma, která konceptu vozu umožňuje energetickou účinnost a aerodynamiku.

Michelin_Slimline_Renault_Symbioz Koncept vozu Renault Symbioz je navržen jako rozšíření domova - Kreditní foto © : Michelin

Slimline: vysoká a štíhlá pneumatika

215/45 R23. Neobvyklý rozměr této koncepce pneumatiky s velkým průměrem, ale malou šířkou.Tento formát “slimline” by měl být oproti běžným pneumatikám o stejném průměru energeticky účinnější díky nízkému valivému odporu.Společnost Michelin rovněž upřesňuje, že velký obvod by měl pneumatice umožnit utrpět méně deformací a tedy nižší ztráty energie. Štíhlejší běhoun by měl zlepšit její aerodynamiku a dodat vozu Renault pečlivou estetiku.

Symbioz: odvážný koncept firmy Renault

Jak budou vypadat vozy v roce 2030? Na mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu (IAA) se společnost Renault pokusila odpovědět na tuto otázku svým konceptem vozu Symbioz. 4,7 metrů dlouhý, 2 metry široký: opravdový obývák na čtyřech kolech, takový je tento autonomní, propojený a 100% elektromobil, který je atrakcí tohoto ročníku IAA. Koncept vozu, který je tedy doplněn pneumatikou firmy Michelin, která spolupracovala s francouzským výrobcem.

A není to poprvé! V roce 2014 firma Michelin již vybavila koncept vozu firmy Renault: model Eolab.Tehdy vybraná pneumatika nesla díky svému úzkému vzhledu a velkému rozměru označení „tall and narrow“.Tento modle pneumatiky inspiroval francouzského výrobce, aby vybavil svou novou koncepcí gumy model Symbioz.