Události pořádané výrobci pneumatik - Pirelli P Zero: nové barevné pneumatiky Formule 1 na rok 2018

Pirelli představuje nové barevné pneumatiky slick Formule 1 na sezonu 2018

Výrobci Publikováno 28.11.17 od Yannick O’Conor

Italský výrobce Pirelli, výhradní dodavatel Formule 1, představil nové gumy na sezonu 2018. Budou k dispozici dva nové typy.

Pirelli_AbuDhabi_F1 Nové pneumatiky na sezonu 2018 Formule 1 byly představeny na Velké ceně sezony v Abú Zabí - Kreditní foto © : FIA

Dvě nové pneumatiky odhaleny

Po sezoně 2017, poznamenané nadvládou Brita Lewise Hamiltona za volantem jeho Mercedesu, odhalila firma Pirelli pneumatiky vyhrazené pilotům na sezonu 2018. Letošní rok je poznamenán objevem dvou nových gum, „hyper-měkkých“ a „super-tvrdých“. Ačkoli jsou nové, ty posledně uvedené převezmou ve skutečnosti vlastnosti původní “tvrdé“ gumy. Neboť po rozhovorech s různými stájemi a mnoha inženýry se italský výrobce rozhodl navrhnout pneumatiky o stupeň měkčí. Pět slick pneumatik působících v roce 2017 bude na trhu dál, ale v různých a měkčích verzích. Pneumatiky do deště Cinturato, upravené pro jízdu na mokrém povrchu, budou rovněž k dispozici, rovněž s několika technickými novinkami firmy Pirelli.

Duha pneumatik

Stejně jako v případě závodních a cestovních pneumatik budou mít i tyto pneumatiky Pirelli P Zero, vyvinuté speciálně pro soutěž, budou mít vlastní přidělenou barvu. Italský výrobce, který se rozhodl trochu změnit své barvy oproti minulému roku, tak nabídne téměř duhu.

Nové „tvrdé“ pneumatiky tedy přejdou na modrou a ponechají oranžovou „super-tvrdým“ pneumatikám, zatímco nové „hyper-měkké“ pneumatiky se budou pyšnit  bledě růžovou. Připomínáme, že růžové pneumatiky jsme mohli již vidět v říjnu na Velké ceně Spojených států, u příležitosti měsíce prevence rakoviny prsu. Začátek tohoto růžového bazaru je naplánován na 25. března 2018 v Melbourne.

Prohlédněte si prezentaci nových pneumatik pro Formuli 1 od firmy Pirelli na videu: