Události pořádané výrobci pneumatik - McLaren vybavuje své sportovní vozy koly Pirelli Winter Sottozero

Společnosti Pirelli a McLaren se spojují, aby vytvořily sadu zimních kol pro modely „Sport Series“

Výrobci Publikováno 6.12.17 od Yannick O’Conor

Modely „Sport Series“ výrobce McLaren budou od nynějška k dispozici s možností zimních kol s ráfky ze slitiny a zimními pneumatikami Pirelli.

Pirelli_roues_Mclaren Modely „Sport Series“ firmy McLaren budou dodávány se dvěma sadami kol Pirelli na zimu i léto - Kreditní foto © : McLaren

Doplňková sada kol

Pirelli a McLaren se znovu spojují. Zatímco model Winter Sottozero Serie 3 je již homologován a k dispozici jako původní obutí mnoha vozů „Sport Series“, je tato pneumatika nyní rovněž dostupná jako volitelná v balíčku doplňkových kol k modelům 540C, 570S, 570GT a 570S Spider.

Cíl této volby? Zpřístupnit použití zimních pneumatik milovníkům britské značky. Kupující těchto sportovních vozů budou tedy vybízeni, aby si zvolili zimní či letní pneumatiky Pirelli jako původní obutí.Podle zvolené sady pak firma McLaren dodá kompletní kola - s ráfky ze slitiny - vybavené pneumatikami na opačné roční období.Tato kola, připravená k namontování a snadno skladovatelná, by měla prodloužit životnost pneumatik.

„Nezáleží na tom, zda jsou zimní pneumatiky povinné či ne, mít je na dosah ruky a připravené k namontování je správný reflex, když je klimatické podmínky začínají zhoršovat“, prohlašuje ve své prezentaci této služby Carl Whipp, ředitel poprodejního servisu firmy McLaren Automotive.„Mít druhou sadu kol umožňuje snadnou a rychlou výměnu vysoce kvalitních pneumatik, když přijde zima.“Proto jsme se spojili s firmou Pirelli.“

Tato kola budou k dispozici u všech prodejců McLaren v Evropě a Severní Americe.

Pirelli_Sottozero_MCKreditní foto © : McLaren