Zimní pneumatiky: praktické rady pro bezpečnou jízdu - Je čas přezout na letní pneumatiky

Je čas přezout na letní pneumatiky

Zimní pneumatiky Publikováno 12.2.14 od Roman K.

Teploty se zvyšují a zima je pryč? Nastal jistě čas přezout na letní. Než je však znovu nazujete, zkontrolujte stav jejich opotřebení: možná je čas je vyměnit. V každém případě nezapomeňte upravit tlak. Pokud jde o zimní pneumatiky, uskladněte je za správných podmínek, abyste je na příští sezonu našli v dokonalém stavu.

Automobilista v létě Než přezujete na letní pneumatiky, je třeba zkontrolovat několik věcí! - Kreditní foto © : fr.fotolia.com/rezulteo.com

Kdy je třeba zout zimní pneumatiky?

 Zimní pneumatiky jsou  navrženy tak, aby podávaly maximální výkon při nízké teplotě. Odborníci je doporučují nazout, jakmile průměrná teplota klesne pod 7°C. Naopak s příchodem jara a zvýšením teplot znovu najdou uplatnění letní pneumatiky.

>> Jaké jsou rozdíly mezi zimní a letní pneumatikou?

 

Co udělat se zimními pneumatikami v létě?

Aby si zachovaly veškerý svůj potenciál, musí být zimní pneumatiky  skladovány za správných podmínek. Podmínky teploty a vlhkosti, způsob skladování: je nezbytné dodržovat jisté zásady. Praktické řešení, máte-li nedostatek místa:  uschování v montážním středisku. Tuto službu nabízí více firem.

>> Jak skladovat pneumatiky mezi dvěma sezonami? 

 

Dodělat zimní pneumatiky během léta?

Vaše zimní pneumatiky příští sezonu nevydrží.  Dezény běhounu nejsou už dostatečně hluboké (nejméně 4 mm, doporučují výrobci). Přesto mají někteří automobilisté problém s tím, vyhodit tyto napůl opotřebované pneumatiky do odpadu. Bylo by nebezpečné « dodělat » je během léta? Nemuselo by, odpovídají odborníci. Ve skutečnosti se vlastnosti zimních pneumatik vlivem opotřebení přibližují vlastnostem letních pneumatik.

>> Dá se jezdit na zimních pneumatikách v létě?

 

Možná je čas vyměnit pneumatiky...

Na sklonku zimy zkontrolujte celkový stav vašich letních pneumatik. Úroveň opotřebení, rozdíl opotřebení pneumatik na téže nápravě, nepravidelné opotřebení, praskliny či deformace: vykazují-li vaše pneumatiky některý z těchto příznaků, bez váhání je vyměňte.

>> Kdy je třeba vyměnit pneumatiky?

 

Nastavení tlaku v letních pneumatikách

Po měsících skladování nejsou vaše pneumatiky správně nahuštěny. Než se vydáte na cestu, je nutné upravit jejich tlak. Dále si zvykněte kontrolovat tlak v pneumatikách jednou měsíčně.

>> Tlak v pneumatikách: kontrolujte jednou měsíčně