Značení pneumatik - Dunlop odhaluje sportovní pneumatiku AA

Dunlop odhaluje sportovní pneumatiku AA

Značení pneumatik Publikováno 18.7.12 od Petr C.

Jako další výrobci i společnost Dunlop využila mezinárodního salonu pneumatik v Essenu k představení modelu BluResponse AA, konceptu pneumatiky s vysokým výkonem a značením AA v souladu s kritérii pro značení pneumatik. Tato pneumatika poslouží jako základ pro rozvoj pneumatik spojujících sportovního ducha, bezpečnost a nízkou spotřebu.

Sport BluResponse AA od Dunlop Kreditní foto © : Dunlop

Zatímco probíhá zavádění značení výkonnosti pneumatik, velcí výrobci představují své schopnosti. Většina z nich využila mezinárodního salonu pneumatik, který se konal v červnu v Essenu k představení prototypů s označením AA, což je maximální známka, kterou lze získat za hlavní kritéria značení: brzdění na mokré vozovce a valivý odpor (od kterého se odvíjí spotřeba paliva a emise CO2).

Sport BluResponse AA od DunlopKreditní foto © : Dunlop

 

Koncept vysoce výkonné pneumatiky

Je to i případ značky Dunlop, která v Essenu představila pod názvem Sport BluResponse AA koncept pneumatiky s vysokým výkonem. „S touto pneumatikou,“ vysvětluje Sanjay Khanna, generální ředitel značky pro Evropu, Blízký východ a Afriku, „chce společnost Dunlop prokázat svou schopnost vyvinout sportovní pneumatiku s ultra vysokým výkonem, jež dosahuje nejlepších výsledků v hlavních kritériích značení.“

 

Nové techniky výroby

Těchto výsledků bylo dosaženo díky nové směsi gumy, která byla vytvořena tak, aby omezovala zahřívání gumy, díky optimalizaci struktury běhounu a novým technikám výroby, které si výrobce nepřeje odhalit.

 

Testované rozměry

Koncept pneumatiky Sport BluResponse AA byl vyroben ve čtyřech rozměrech:

Rozměr    Load Range SI/LI    Vnější hlučnost z jízdy v dB  Hluková účinnost *

215/55 R16         XL             97 V                       70                                    ))

225/55 R16         XL             99 V                       70                                    ))

225/55 R17         XL           101 V                       70                                    ))

205/55 R16         XL             94 V                       70                                    ))

* odpovídá hladině hlučnosti: od minima ) po maximum )))

Pneumatika Sport BluResponse AA bude sloužit inženýrům skupiny Goodyear-Dunlop jako základ pro vývoj sportovních pneumatik, které budou splňovat očekávání zákazníků. Bude se rovněž používat na ukázku, například v rámci autosalonů, aby demonstrovala technologické pokroky značky.

 

Kód QR k doplnění informací od zákazníka

 

 

 

Dunlop se rozhodl, že vytiskne kód QR do části štítku, který je pro něj rezervován. Tento kód, čitelný mobilními telefony typu Smartphones, otevře stránku na webu Dunlop, kde spotřebitel najde další kritéria hodnocení vlastností pneumatiky.